Dyrektorzy szkół Gminy Ryki na spotkaniu z Kuratorem Oświaty

Barbara Pawlak / admin
poniedziałek, 05, marzec 2018 13:40
A- A A+

Dyrektorzy gminnych i powiatowych szkół i placówek oświatowych zostali zaproszeni na spotkanie organizowane przez Lubelskie Kuratorium Oświaty. Do Ryk przybył wicekurator Eugeniusz Pelak oraz wizytatorzy współpracujący z naszymi szkołami.

Tematem zebrania były sprawy wdrażanej reformy oświaty, nowe przepisy prawa, doradztwo i kształcenie zawodowe, pomoc psychologiczno-pedagogiczna, współpraca z rodzicami itp. aktualne sprawy oświatowe.
Przekazano także uwagi z przeprowadzonych w naszych szkołach w I semestrze kontroli.
W drugiej części spotkania dyrektorzy Poradni-Psychologiczno-Pedagogicznych przedstawili formy udzielanej pomocy specjalistycznej i wprowadzane zmiany związane z reformą.
Na koniec zebrania przedstawiciele kuratorium odpowiadali na pytania, które zgłosili: Paweł Kania- dyrektor Zespołu Szkół w Goździe, Barbara Pawlak—dyrektor SASiP w Rykach oraz Robert Pyrka- dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Białkach Dolnych.