Gmina Ryki otrzymała dofinansowanie w ramach Projektu OSA – Otwartych Stref Aktywności na powstanie 3 obiektów sportowo-rekreacyjnych

Monika Szewczyk / admin
poniedziałek, 11, czerwiec 2018 08:41
A- A A+

Minister Sportu i Turystyki ogłosił na początku stycznia tego roku Program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności.

OSA to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wejdą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Strefy mają sprzyjać integracji społecznej poprzez wspólne podejmowanie aktywności fizycznej i być skierowane do różnych grup wiekowych. Obiekty zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie, zaprojektowane z dbałością o integracyjny charakter przestrzeni, mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, rodzin oraz osób starszych.

W ramach programu można było otrzymać dofinansowanie na budowę stref w dwóch wariantach: podstawowym i rozszerzonym. 6 czerwca 2018 roku na oficjalnej stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki pojawiła się informacja, że Gmina Ryki otrzymała dofinansowanie w wariancie rozszerzonym w wysokości 150 000,00 zł. Całość zadania będzie wynosiła 391 416,00 zł. W ramach projektu powstaną trzy jednakowe obiekty sportowo-rekreacyjne na terenie Gminy Ryki: na ulicy Przemysłowej w Rykach, w Swatach przy Zespole Placówek Oświatowych oraz na terenie wspólnoty gruntowej w Kleszczówce. Każdy z obiektów będzie posiadał ogrodzony plac zabaw dla dzieci wyposażony w elementy o charakterze sprawnościowym, siłownie plenerową, a także strefe relaksu.

W ciągu kilku dni Pan Jarosław Żaczek, Burmistrz Ryk, podpisze stosowną umowę na realizację projektu.

Zdjęcie przedstawia wizualizację Otwartych Stref Aktywności. Na pierwszym planie widać plac zabaw. W tle widoczne są ławki oraz urządzenia siłowni plenerowej.

Urząd Miejski

ul. Karola Wojtyły 29
08-500 Ryki
tel. +48 818 657 110

Godziny przyjęć Burmistrza

poniedziałek 14:00-17:00
czwartek 8:00-11:00

Dyżury Przewodniczącego Rady

wtorek 10:00-12:00

Dyżury Radnych