Selektywna zbiórka odpadów

admin
wtorek, 05, listopad 2013 14:16
A- A A+

Punkt selektywnej zbiórki odpadów PSZOK

PSZOK - Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Janiszewskiej 70 w Rykach świadczy usługi odbierania odpadów we wtorki w godz. 8:00-14:00 i czwartki w godz. 9:00-17:00, w pierwszą sobotę miesiąca od stycznia do marca i od października do grudnia w godz. 9:00-13:00 oraz w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca od kwietnia do września w godz. 9:00-13:00.

Mieszkańcy gminy Ryki bezpłatnie mogą dostarczyć:

Warunkiem odbioru w/w odpadów jest dostarczenie ich na własny koszt jako odpady posegregowane.

Odpady budowlane i rozbiórkowe

Zgodnie z obowiązującym systemem gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Ryki, w ramach ponoszonej przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, Gmina odbiera odpady budowlane i rozbiórkowe jako odpady komunalne, tylko wtedy gdy spełnione są niżej wymienione warunki:

Natomiast odpady powstające w wyniku realizacji inwestycji na które wymagane jest pozwolenie na budowę, zgłoszenie robót budowlanych lub zgłoszenie rozbiórki obiektu budowlanego powinny zostać odebrane (usunięte) z miejsca ich wytworzenia przez firmę świadczącą usługi w tym zakresie ponieważ nie należą do grupy odpadów komunalnych.
Jeżeli firma budowlana nie odebrała wytworzonych odpadów lub właściciel nieruchomości sam wykonywał roboty budowlane powinien we własnym zakresie ponieść koszty związane z transportem i utylizacją odpadów.

Przeterminowane leki

Przeterminowane leki należy oddać do aptek ( 11 na terenie gminy Ryki) wyposażonych w specjalistyczne pojemniki na zbiórkę odpadów niebezpiecznych.

Używana odzież

Na terenie gminy Ryki ustawiono specjalistyczne kontenery na zbiórkę odzieży używanej. Zachęcamy do zbiórki odzieży używanej.

Bezpłatny odbiór elektrośmieci

Urząd Miejski w Rykach informuje, iż istnieje możliwość bezpłatnego odbioru wielkogabarytowego sprzętu elektrycznego i elektronicznego tj. lodówek, zamrażarek, chłodziarek, pralek, kuchenek, zmywarek oraz telewizorów, bezpośrednio z domu po ustaleniu indywidualnego  terminu z mieszkańcem.

Odbiory można zgłaszać pod numerem infolinii: 32 737 85 87, e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą formularza na stronie www.decydujesz.pl.