Na ludową nutę

Written by Małgorzata Olszak / Written by admin
Thursday, 03 October 2013 08:35
A- A A+

„Na ludową nutę” to hasło festynu jaki odbył się 29 września, w Samorządowym Przedszkolu nr 2 im. M. Kownackiej  w Rykach. Celem festynu było przede wszystkim przybliżenie i kultywowanie kultury i twórczości ludowej jak również integrowanie społeczności przedszkolnej, zwłaszcza nowych rodziców, których dzieci dopiero w tym roku szkolnym dołączyły do wychowanków przedszkola.

Festyn uświetniły występy o charakterze ludowym. Na scenie znalazły się koła gospodyń z naszej gminy: Koło Gospodyń Wiejskich  II z Sierskowoli, z którym przedszkole miało już przyjemność współpracować oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Moszczanki z którym ta współpraca dopiero rozpoczęła się. Panie rozgrzały zebranych wesołymi przyśpiewkami i nowymi aranżacjami znanych utworów.
Następnie na scenie pojawiły się maluchy z naszego przedszkola, działające w Małym Towarzystwie Przyjaciół Ryk, które pod kierunkiem Pani Joanny Gąska zaprezentowały wiązankę tańców ludowych i zaśpiewały. Po nich na scenie pojawili się ich starsi koledzy z Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Rykach wraz z Kapelą „Rykowiacy”.
Ponadto podczas festynu można było podziwiać rękodzieło artystyczne, wykonane przez Panią Jolantę Grudniak, babcię jednej z wychowanek przedszkola.
Nie brakowało również atrakcji dla dzieci: malowanie buzi, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, wata cukrowa.
Mamy mogły skorzystać z porad kosmetycznych i wykonać sobie manicure, dzięki konsultantom z firmy Oriflame, mogły także wykonać bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi i sprawdzić ciśnienie oraz uzyskać ciekawe informacje związane z profilaktyką zdrowia kobiet dzięki  uprzejmości pracowników AMG Zakładu Medycznego w Rykach.
Za sprawą ludzi sprzyjającym placówce i współpracujących z nami, mogliśmy także podczas festynu rozlosować atrakcyjne  zabawki dla dzieci oraz kupony dla przyszłych Panien Młodych na suknię ślubną, makijaż fryzurę oraz wiązankę ślubną. Przyszli Panowie Młodzi mogli liczyć na kupon na masaż relaksacyjny.
Atmosfera była niezwykle miła i radosna, wszyscy bawili się świetnie i chociaż jesienne chłody dały już znać o  sobie to przygotowany przez Panie kucharki poczęstunek pozwolił się rozgrzać i dobrze bawić wszystkim zgromadzonym na przedszkolnym placu.

Bardzo serdecznie chcielibyśmy podziękować wszystkim dzięki, którym ten festyn odbył się i był tak atrakcyjny dla wszystkich obecnych. Dziękujemy :

  1. Wszystkim, którzy uświetnili ten festyn występami scenicznymi, na bardzo wysokim poziomie i tchnęli życie w tę uroczystość.
  2. Panu Jerzemu Gąsce Burmistrzowi Ryk oraz Pani Bogumile Porowskiej Dyrektor Miejsko Gminnego Centrum Kultury w Rykach-za współorganizację
  3. Panu Jackowi Czerniak Posłowi na Sejm RP za ufundowanie zabawek dla dzieci,
  4. Pani Monice Kominek – zafundowanie sukni ślubnej,
  5. Pani Magdalenie Maj –za ufundowanie makijażu ślubnego
  6. Pani Monice Piętak – za ufundowanie fryzury ślubnej,
  7. Pani Magdalenie Pastuszka –za ufundowanie wiązanki ślubnej,
  8. Panu Tomaszowi Czyżewskiemu- za zaoferowany masaż.
  9. Panu Adamowi i Damianowi Szymańskiemu za zapewnienie zabawy na pompowanych zjeżdżalniach i zamkach.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pana Bogdana Meyera oraz Pana Mirosława Rodaka, za przekazanie na nasz ludowy festyn swojskiej, przepysznej przekąski – domowego smalcu.
Bez Wasz wszystkich nie udałoby nam się zorganizować takiej świetnej zabawy dla środowiska przedszkolnego i lokalnego. Dziękujemy.