ZPO w Rososzy przed kanonizacją Jana Pawła II

Written by UM Ryki / Written by Zbigniew Grzelak
Wednesday, 23 April 2014 07:49
A- A A+

"Wy jesteście przyszłością świata! Wy jesteście nadzieją Kościoła i świata! Wy jesteście moją nadzieją!" - te słowa Jana Pawła II będą mottem wieczoru, który z okazji kanonizacji Papieża Polaka przygotowują uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Rososzy w gminie Ryki.

"Wieczór z Janem Pawłem II" odbędzie się w najbliższą niedzielę 27 kwietnia, ale próby trwają od kilku tygodni. Jedna z nich odbyła się w wolny od nauki, ale pracowity dla młodych wykonawców, poświąteczny wtorek 22 kwietnia.

Na spotkanie, które rozpocznie się w szkole w Rososzy w niedzielne popołudnie o 17.00, zostali zaproszeni rodzice, przedstawiciele władz samorządowych i zaprzyjaźnionych firm oraz instytucji, a także duchowni z pobliskiej parafii w Leopoldowie.

- Chcemy, żeby był to wieczór integrujący nasze środowisko, a jego uczestnicy przeżyli wspólnie historyczny dzień kanonizacji, przypominając drogę do świętości i najważniejsze elementy pontyfikatu Jana Pawła II oraz rolę jaką Papież Polak odegrał zarówno w historii Polski, jak też w historii świata - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej koordynatorka obchodów Beata Miłosz, którą w organizacji wieczoru wspierają nauczycielka Agnieszka Szlendak i dyrektor placówki Bożena Dryk.

Uczniowie z klas IV - VI ZPO w Rososzy będą prezentować wiersze, fragmenty prozy i pieśni, związane z Janem Pawłem II, a także wybrane homilie. Wszystkie będą opatrzone odpowiednim komentarzem i podkładem muzycznym, który ma dodatkowo wprowadzać uczestników wieczoru w nadzwyczajny klimat, towarzyszący wyniesieniu na ołtarze Papieża Polaka.