Rok szkolny 2017/18 rozpoczęty

Written by Barbara Pawlak / Written by admin
Monday, 11 September 2017 14:25
A- A A+

Prawie 2,5 tys. dzieci w 14 placówkach oświatowych Gminy Ryki rozpoczęło dn. 04.09.2017 r. kolejny rok szkolny. Rok ważny, pełen zmian, które wnosi reforma edukacji. Najważniejszą zmianą jest powrót do ośmioklasowej szkoły podstawowej.

Na zaproszenie szkół w uroczystej inauguracji roku szkolnego wzięli udział przedstawiciele organu prowadzącego – w ZPO w Leopoldowie życzenia całej społeczności szkolnej złożył Pan Jarosław Żaczek – Burmistrz Ryk; Pani Dorota Wesołek – Przewodnicząca Rady Miejskiej była obecna w ZPO w Moszczance, a Pani Barbara Pawlak – Dyrektor SASiP-u w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Rykach.

Dwie placówki oświatowe rozpoczęły rok z nowymi osobami na stanowiskach dyrektorów. W ZPO w Leopoldowie jest to Pani Dyrektor Małgorzata Jaszczyk, a w Samorządowym Przedszkolu Nr 5 w Rykach – Pani Dyrektor Małgorzata Olszak.

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom placówek oświatowych życzymy, aby rok szkolny 2017/18 przyniósł wiele radości i satysfakcji z wykonywanych zadań, spełnił wszystkie oczekiwania i zamierzenia, obfitował w sukcesy zawodowe, dydaktyczne i wychowawcze.

ZPO w Leopoldowie

ZPO w Moszczance

PSP Nr 2 w Rykach