III Powiatowa Olimpiada Czytelnicza LEKTURY? OK!

Written by Tomasz Bany / Written by admin
Tuesday, 17 April 2018 13:50
A- A A+

11. 04.2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Rykach odbył się finałowy etap konkursu czytelniczego ze znajomości lektur szkolnych.

Konkurs odbywał się już po raz trzeci, przeznaczony był dla uczniów klas III gimnazjum z całego powiatu. Wzięło w nim udział 6 szkół, z których pochodziło 54 uczestników. W I etapie uczniowie rozwiązywali test online. Do finału zakwalifikowało się 27 uczniów, którzy odpowiadali ustnie na wylosowane pytania. Zwycięzcą olimpiady została Żaneta Janiszek z PSP nr 2 w Rykach,
II miejsce zajęła Julia Litwinek z PSP nr 1 w Rykach, a III miejsce - Aleksandra Oździńska z PSP nr 2 w Rykach.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli Starosta Rycki, Burmistrz Ryk oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rykach. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez panów Stanisława Jagiełłę i Jarosława Żaczka, a szkoły - oryginalne podziękowania (pamiątkowe statuetki) z rąk Wojciecha Niedziółki, dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Organizatorzy olimpiady (Anna Żaczek – nauczyciel bibliotekarz oraz nauczyciele języka polskiego z PSP nr 1 – Ewa Piątek, Katarzyna Flis, Bożena Wojdat oraz Wicedyrektor Ewa Stonio – ogólne wsparcie przedsięwzięcia) serdecznie dziękują wszystkim uczniom za udział w konkursie, polonistom za przygotowanie uczestników, władzom za otwartość na inicjatywy i ufundowane nagrody.

Gratulacje dla zwycięzców.