Wiwat Majowa Jutrzenko!

Written by Monika Mierzwińska / Written by admin
Monday, 30 April 2018 11:22
A- A A+

Obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja upłynęły w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Rykach pod hasłem „ I my już wiemy za młodu, jak ważny jest dzień 3 maja”.

Tego dnia cała społeczność szkolna ubrana w strój galowy uczestniczyła w montażu słowno- muzycznym, który przybliżył okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Uchwały Rządowej oraz pokazał, jak na przestrzeni wieków Polacy walczyli o pamięć tego ważnego aktu. Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem p. Joanny Fijołek, Moniki Mierzwińskiej i Tomasza Antolaka.

Szkolne święto zostało połączone z akcją sadzenia „Dębów Niepodległości” zainicjowaną przez Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie. Inicjatywa ta wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dąb jako symbol siły, potęgi i trwałości udowadnia, że wszyscy, którzy przyczynili się swoim bohaterstwem, ofiarnością i poświęceniem do odzyskania przez nasz kraj niepodległości, trwać będą w naszej pamięci. Nasz szkolny „Dąb Niepodległości” zasadzili: dyrektor szkoły p. Hanna Majek, przedstawiciel Prezydium Rady Rodziców
p. Monika Falenta, członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego: Emilia Papiewska z klasy IIId gimnazjum i Filip Majchrzak z klasy IIa gimnazjum oraz przedszkolaki: Zofia Lipska, Kalina Majek oraz Łukasz Wnuk.

Mamy nadzieję, że ten dzień zapisze się w pamięci społeczności szkolnej jako ważne wydarzenie patriotyczne, a zasadzony dąb będzie stanowił pamiątkę bohaterstwa Polaków i symbol łączący różne pokolenia.