Młodzi pamiętają, że są nadzieją Jana Pawła II

Written by Agnieszka Gąska, Monika Mierzwińska / Written by admin
Wednesday, 06 June 2018 10:38
A- A A+

18 maja 2018 roku, zgodnie z tradycją szkoły, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Rykach odbył się Dzień Patrona – Jana Pawła II. O godzinie 8:45 w sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna, nauczyciele i zaproszeni goście: Ksiądz Prałat Stanisław Burzec, ksiądz kanonik Krzysztof Czyrka, ksiądz Piotr Hawryluk, zastępca Burmistrza Ryk Pani Magdalena Woźniak, Dyrektor Samorządowej Administracji Szkół i Przedszkoli Pani Barbara Pawlak.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej odprawiona przez księdza kanonika Krzysztofa Czyrkę- proboszcza parafii w Rykach w intencji uczniów i wszystkich pracowników szkoły. Kolejnym punktem akademii był montaż słowno- muzyczny przybliżający życiorys Karola Wojtyły i wyjątkowość Jego pontyfikatu zaprezentowany przez uczniów klas IV a i V a szkoły podstawowej pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego: Joanny Draniczarek, Ewy Kępka, Beaty Kapusta, Katarzyny Bednarczyk i Sebastiana Kozdroja. Hasłem przewodnim montażu były słowa Ojca Świętego skierowane do młodych: „Wy jesteście moją nadzieją”. Z żywą reakcją publiczności spotkała się piosenka Arki Noego „Taki duży, taki mały może świętym być”, która na koniec uroczystości ponownie została odśpiewana przez wszystkich uczniów i zaproszonych gości.

Z okazji Dnia Patrona zorganizowano liczne konkursy: plastyczne „Taki duży, taki mały... święty Jan Paweł II i ja” i recytatorskie „Proza i poezja Jana Pawła II”. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i książkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Po uroczystości każda klasa zapaliła znicz przy pomniku patrona.

Agnieszka Gąska, Monika Mierzwińska