Olimpiada międzyprzedszkolna

Written by Barbara Pawlak / Written by admin
Tuesday, 19 June 2018 08:30
A- A A+

W miniony wtorek (12 czerwca) w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Rykach odbyła się międzyprzedszkolna olimpiada pod hasłem „Bezpiecznie z Plastusiem serfujemy w sieci”.

Uroczystość patronatem objął Pan Jarosław Żaczek Burmistrz Ryk. Gośćmi na Olimpiadzie była Pani Dyrektor Barbara Pawlak oraz przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Rykach, którzy zasiedli w jury i oceniali zmagania drużyn.

W olimpiadzie udział wzięły trzy drużyny reprezentujące poszczególne przedszkola z terenu Ryk. Przedszkolaki podczas konkursu mieli możliwość poznania zasad bezpiecznego korzystania z internetu, wysłuchania prelekcji na ten temat przygotowanej przez przedstawicieli policji, obejrzenia prezentacji w formie krótkich tematycznych filmików. Drużyny wykazały się wiedzą na temat internetu i bezpiecznego serfowania w sieci. Uroczystość przebiegała w miłej , koleżeńskiej atmosferze, pełnej zabawy ale i nauki. Wszyscy uczestniczy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody dla grupy ufundowane przez Burmistrza Ryk.