„Bezpieczni piesi w Rykach”, czyli o realizacji działań w PSP Nr 2 w Rykach

Written by Hanna Majek / Written by Rafał Machnicki
Friday, 22 November 2019 11:45
A- A A+

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II uczestniczy w realizacji projektu Bezpieczni piesi w Rykach, który jest realizowany przez Gminę Ryki.

W ramach projektu realizowane są działania służące zwiększeniu bezpieczeństwa pieszych na popularnych i często uczęszczanych przejściach dla pieszych na terenie miasta Ryki. Natomiast na terenie szkoły uczniowie każdej klasy uczestniczą w spotkaniach z wykwalifikowanym ratownikiem medycznym, panem Grzegorzem Gałką, który uczy najmłodszych zasad udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia są bardzo ciekawe, a dzieci mocno zaangażowane.

Ponadto w szkole został zorganizowany konkurs plastyczny „Bezpieczny uczeń na rowerze”. Uczniowie przygotowali pracę w formie wybranej techniki plastycznej, w jaki sposób mogą uniknąć zagrożeń na drodze. Konkurs został przeprowadzony w kategorii klas 1-3 oraz 4-6, a autorzy najlepszych prac otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe: plecak odblaskowy coolpack za 1 miejsca, gry planszowe za miejsca 2 i 3. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w dniu 7 listopada. Nagrody wręczyli: zastępca burmistrza  - Pan Marek Jóźwik oraz Pani Monika Białecka – pracownik wydziału promocji Naszej Gminy. Ponadto każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał element odblaskowy w postaci świecącej opaski lub breloczka.