Relacja z Wigilii Miejskiej 2017

Written by Ewa Iwanek / Written by admin
Friday, 22 December 2017 13:14
A- A A+

W dniu 17 grudnia 2017 roku mieszkańcy Gminy Ryki i wszyscy przybyli goście mieli okazję wspólnie kolędować podczas tegorocznej Wigilii Miejskiej organizowanej  przez Burmistrza Ryk oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach.

Sprzyjająca aura, wspaniała atmosfera, bogata oferta jarmarku bożonarodzeniowego i żywa szopka przyciągnęły tłumy gości, którzy wspólnie cieszyli się na nadchodzące Święta. Wspaniały koncert kolęd i pastorałek umilał widzom czas a degustacja wigilijnych potraw przygotowana przez lokalne restauracje, szkoły i grupę biegową cieszyła się ogromny zainteresowaniem Mieszkańców. Nasi najmłodsi goście mieli okazję spotkań Mikołaja oraz wziąć udział w warsztatach artystycznych podczas których przygotowywali dekoracje świąteczne pod okiem instruktorów z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Rykach.  Bogata oferta kiermaszu sprawiła że każdy mógł wrócić do domu z pięknymi ozdobami, pysznymi piernikami lub sękaczem.

Burmistrz Ryk oraz Dyrektor MGCK w Rykach dziękują Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy organizacji Wigilii Miejskiej 2017 a Mieszkańcom Gminy Ryki i licznie zgromadzonym gościom za przybycie i wspaniałą atmosferę podczas spotkania.

Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce Ks. Kanonika Krzysztofa Czyrki - Proboszcza Parafii Ryki.

Za przygotowanie potraw wigilijnych dla Mieszkańców dziękujemy Restauracjom: Jakubowa Izba,  Gościniec Cegielnia, Na Haczyku, Grand Vega oraz Gościniec pod Lasem, jak również grupie biegowej "biegusiem.pl" i Panu Romanowi Kucharskiemu, oraz Publicznym Szkołom Podstawowym nr 1 i 2 w Rykach.

Za pieczywo i ciasta dziękujemy piekarniom i cukierniom: Piekarnia "Hega" Marek i Andrzej Gąska, Piekarnia "Warowny" Agata Siwek i Dariusz Warowny oraz Cukiernia "AMIR" Adam Majchrzak.

Za przygotowanie żywej szopki dziękujemy Ośrodkowi Jeździeckiemu "Kasztanka" ze Swat oraz Panu Grzegorzowi Lasek. Za pomoc w przygotowaniu Wigilii serdeczne podziękowania składamy na ręce Państwa Małgorzaty i Artura Maj - Centrum Ogrodnicze "Daglezja na Zielonej" oraz Pana Piotra Osmólskiego - Dyrektora PSP w Trojanowie, jak również Pana Marka Jóźwika i Koła Wolontariuszy przy ZSZ nr 2 w Rykach.

Za udział w kiermaszu świątecznym serdecznie dziękujemy: Przedszkolom Samorządowym nr 1, 2 i 5 z Ryk, Ośrodkowi Rewalidacyjno-Wychowawczemu, Fundacji na rzecz Osób Niepełnosprawnych i Wykluczonych Społecznie "Być", KGW Ownia i Swaty, Piekarni UNICUM z Ułęża, Pani Bożenie Szafrańskiej oraz Dom Pomocy Społecznej w Leopoldowie.

Za wykonanie kolęd i pastorałek podczas naszego koncertu serdeczne podziękowania składamy na ręce zespołów oraz solistów: Zespół „Iskierki”, Zespół Śpiewaczy z Owni, Samorządowe Przedszkole nr 1, 2 i 5, Zespół Śpiewaczy z Bobrownik, Solistki Emilia i Dorota Walasek, Zespół Śpiewaczy z Oszczywilka, Zespół Śpiewaczy Karczmiska z Leopoldowa, Zespół Śpiewaczy Pelagia z Leopoldowa, Zespół Śpiewaczy ze Swat, Chór „Relaks”, Zespół Śpiewaczy z Moszczank, Zespół Śpiewaczy z Sierskowoli, Zespół Śpiewaczy z Rososz, Solistka Ewa Jagiełł, ZTL „Ryki, Kapela „Rykowiacy, „Niebieskie Owieczki” oraz  Orkiestra Dęta OSP Ryki.

Miejsko-Gminne Centrum Kultury

ul. Warszawska 11
08-500 Ryki
tel. 818651616
email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.