Jubileusz 50 i 60 lecia pożycia małżeńskiego.

Written by Iwona Krupińska / Written by Zbigniew Grzelak
Monday, 05 November 2012 09:07
A- A A+

[sigplus] Critical error: Image gallery folder artykuly/jubileusz50_60_2012,width=110,height=83 is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

50 i 60 rocznica zwarcia związku małżeńskiego to wyjątkowa okazja do podsumowań i refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi.

Z tego powodu Urząd Stanu Cywilnego w Rykach zorganizował w sobotę 20 października 2012 r. niecodzienną uroczystość, mająca na celu uhonorowanie szanownych Jubilatów medalami przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie pożycie małżeńskie.
Miejscem uroczystości było sala kina “Renesans”.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego „ Złote Gody „ świętowały 32 pary:

Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego – „Diamentowe Gody” świętowały 4 pary:

Złote i Diamentowe Gody stały się wspaniałą okazją dla Jubilatów, by zatrzymać się i spojrzeć wstecz na to co osiągnęli w ciągu długoletniego pożycia małżeńskiego. To czas zarezerwowany na wspomnienie radosnych chwil oraz rozwiązanych problemów. Przede wszystkim zaś to czas na podziękowanie za miłość i trwałość małżeństwa. Dostojni jubilaci wychowali dzieci, doczekali się wnuków i prawnuków. Ich związek z pewnością wystawiony był na różne próby, ale zawsze stawiali czoła przeciwnościom losu. Związek ich zawsze opierał się na szacunku dla poszanowania rodziny, miłości dla drugiej osoby oraz wzajemnej tolerancji i wyrozumiałości.

Dostojni Jubilaci zostali uhonorowani przez Burmistrza Ryk i Przewodniczącego Rady Miejskiej medalami przyznanymi przez Prezydenta RP oraz dyplomami, kwiatami i statuetkami, życzenia i gratulacje otrzymali również od wojewody lubelskiego Jolanty Szołno-Koguc.
Burmistrz Ryk Jerzy Gąska w imieniu swoim i Rady Miejskiej gratulował małżonkom tak długiego i owocnego pożycia, życzył, aby w swoich rodzinach mieli oddanych przyjaciół, którzy otaczają opieką i pomagają zmagać się ze starością.
Następnie szanownym jubilatom najserdeczniejsze życzenia złożył Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Miłosz.

Pani Jadwiga Wójcicka w imieniu swoim i wszystkich Jubilatów złożyła podziękowania dla Burmistrza Ryk i pracowników USC za pamięć i kontynuowanie tradycji, organizowanie uroczystości jubileuszowych.
W atmosferze święta i radości wzniesiono toast za ich zdrowie i szczęście.

Uroczystość uświetnili występ:

Szacownym Jubilatom serdecznie gratulujemy.


{gallery}artykuly/jubileusz50_60_2012,width=110,height=83{/gallery}

Miejsko-Gminne Centrum Kultury

ul. Warszawska 11
08-500 Ryki
tel. 818651616
email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.