Edukacja

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Uczniom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom placówek oświatowych życzymy bezpiecznego roku szkolnego 2020/2021.
Niech czas spędzony w szkole zaowocuje zdobywaniem mądrości, wiedzy i umiejętności. Bądźcie odkrywcami i bawcie się nauką. Niech radość towarzyszy Wam każdego dnia, a kolejne tygodnie przynoszą sukcesy uczniom i satysfakcję nauczycielom.

Powodzenia !

Przewodniczący Rady Miejskiej
Ryszard Bieńczyk

Burmistrz Ryk
Jarosław Żaczek

Życzenia z okazji wakacji

Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom placówek oświatowych i Rodzicom życzymy wakacyjnych radości: słońca, podróży, bezpiecznych przygód, odpoczynku i dużo zabawy. Z uśmiechem i sympatią - Burmistrz Ryk Jarosław Żaczek i Przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Bieńczyk.

„Powszechny dostęp do szybkiego internetu”

Informacja w sprawie planowanego wznowienia działalności żłobków i placówek wychowania przedszkolnego

klocki

W ślad za decyzją rządu o zmniejszeniu obostrzeń dotyczących zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz przywróceniem działalności żłobków i przedszkoli, informujemy, że Gmina Ryki planuje w najbliższym czasie otwarcie przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.  
Opieka przedszkolna prowadzona będzie w ograniczonym zakresie, z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Spotkanie najlepszych

Umiłowanie mądrości i wiedzy to szczególny dar, gdyż jak pisał Stefan Żeromski „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”. Wiedzą o tym uczniowie PSP nr 2 im. Jana Pawła II w Rykach, którzy na I semestr roku szkolnego 2019/2020 uzyskali tytuł prymusa za wyniki w nauce i wypracowali średnią ocen 5,0 i więcej.

„Bezpieczni piesi w Rykach”, czyli o realizacji działań w PSP Nr 2 w Rykach

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II uczestniczy w realizacji projektu Bezpieczni piesi w Rykach, który jest realizowany przez Gminę Ryki.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w imieniu własnym oraz władz samorządowych Gminy Ryki, wszystkim pracownikom placówek oświatowych z terenu naszej gminy składamy serdeczne życzenia.