Edukacja

14 października – Dzień Edukacji Narodowej

„Lekcja o Funduszach Europejskich” wraca do szkół

Wystartowała szósta edycja akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich” organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Ten bezpłatny projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych klas 6-8 z pięciu województw Polski Wschodniej. Jego cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich.

Czytaj więcej...

Technikum Ekonomiczne z Budowlanki Złotą Szkołą, Liceum Ogólnokształcące Brązową

Technikum Ekonomiczne z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach zostało wyróżnione Złotą Tarczę w rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.  Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie Skłodowskiej przypadł tytuł Brązowej Szkoły

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej inny niż wszystkie

DEN obchodzony w Polsce w dniu 14 października upamiętania powstanie Komisji Edukacji Narodowej.  Dzień ten miał wyjątkowy charakter i znaczenie, gdyż podkreślał wiodącą rolę nauczycieli w jakości edukacji. Dzień Edukacji obchodzony jest w większości państw na świecie, np. w Meksyku 15 maja, a w Albanii 7 marca.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny dla przedszkoli pt. „Wakacje na wsi”

Przedszkolaku! Narysuj swoje wspomnienia lub wyobrażenia na temat spędzania wakacji na wsi. W pracy plastycznej umieść elementy związane z pracą rolników, zwierzętami gospodarskimi, maszynami rolniczymi i innymi zagadnieniami objętymi Powszechnym Spisem Rolnym 2020.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej,

w imieniu własnym oraz władz samorządowych Gminy Ryki,

wszystkim pracownikom placówek oświatowych

składamy serdeczne życzenia.

Czytaj więcej...