Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Tomasz Bany / admin
czwartek, 23 listopad 2017 12:58
A- A A+

Tradycyjnie od wielu lat Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach pomaga dzieciom przetrwać zimę!

25 i 26 listopada (sobota i niedziela) odbędzie się wielka uliczna zbiórka darów. Rycki sztab akcji zlokalizowano w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Słowackiego.

W najbliższy weekend po raz kolejny będziemy zbierać dary rzeczowe: słodycze, żywność długoterminową, książki, odzież, obuwie, zabawki, ziemiopłody, z przeznaczeniem dla osób potrzebujących. Obowiązuje całkowity zakaz zbiórek pieniężnych. W niedzielę 26 listopada, w godzinach 10:00-13:00, będzie można ofiarowane dary przynieść do PSP nr 1. Szkolny punkt akcji będzie czynny aż do 11 grudnia. Ponadto, w sobotę 25 listopada, wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas będą brać udział w zbiórce darów na terenie wielu ryckich sklepów. Okazji do podzielenia się jest zatem mnóstwo. Mieszkańcy Ryk co roku wykazują się ogromną hojnością podczas tej akcji i tak zapewne będzie tym razem. To niesamowite, że pomyślana początkowo jako jednorazowa inicjatywa, akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę doczekała się już 25 edycji. Pomysłodawczyni zbiórki, dziennikarka Polskiego Radia Lublin, Ewa Dados, nie spodziewała się też, że jej pomysł zostanie pochwycony przez całą Polskę. Widocznie dobro jest zaraźliwe i szybko się rozprzestrzenia.