Małe wielkie gesty, czyli finał akcji „Polacy- Rodakom”

Monika Mierzwińska / admin
wtorek, 28 listopad 2017 11:13
A- A A+

Za nami 18 finał akcji „Polacy- Rodakom” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przeszłość- Przyszłość”. Jej celem była zbiórka produktów spożywczych z długoterminową datą ważności, zabawek oraz polskich książek z literaturą piękną i literaturą dla dzieci.

Dary trafią do polskich dzieci mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Na Lubelszczyźnie honorowy patronat nad akcją objęli: senator RP Stanisław Gogacz, poseł na Sejm RP prof. Krzysztof Szulowski, Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Rykach Pani Dorota Wesołek.

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Rykach w tym roku po raz pierwszy przyłączyła się do akcji. Każda klasa szkoły podstawowej i gimnazjum przez dwa tygodnie gromadziła w swojej pracowni przynoszone dary. Apel stowarzyszenia spotkał się z dużym odzewem i zaangażowaniem uczniów, co zaskoczyło organizatorów akcji. Zgormadzono ponad 30 pudeł z żywnością i kilka worków maskotek. Nie zabrakło również literatury polskiej.

Cieszy fakt, że nasi wychowankowie i ich rodzice wdrażają w czyn słowa patrona szkoły Jana Pawła II, który mówił: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Dzięki takim drobnym gestom dzieci naszych sąsiadów ze wschodu będą mogły cieszyć się z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.