Spotkanie najlepszych

Monika Mierzwińska / Rafał Machnicki
czwartek, 06 luty 2020 09:47
A- A A+

Umiłowanie mądrości i wiedzy to szczególny dar, gdyż jak pisał Stefan Żeromski „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”. Wiedzą o tym uczniowie PSP nr 2 im. Jana Pawła II w Rykach, którzy na I semestr roku szkolnego 2019/2020 uzyskali tytuł prymusa za wyniki w nauce i wypracowali średnią ocen 5,0 i więcej.

Ich trud i zaangażowanie zostały docenione przez dyrektor szkoły p. Hannę Majek, Radę Rodziców oraz społeczność szkolną.

Dnia 5 lutego 2020r. odbyło się III Spotkanie Najlepszych. Wzięło w nim udział 43 prymusów z klas V-VIII, którzy w obecności wychowawców i najbliższych z rąk Pani Dyrektor otrzymali okolicznościowe listy gratulacyjne, natomiast ich rodzice imienne podziękowania. Nie zabrakło słów podziękowania kierowanych pod adresem uczniów, rodziców i nauczycieli, które złożył przewodniczący Prezydium Rady Rodziców p. Maciej Lorenc. Spotkanie uświetnił też występ wokalno- taneczny członków koła teatralnego klasy 5b oraz słodki poczęstunek w formie tortu.

Znalezienie się w gronie najlepszych to zaszczyt, szczególne wyróżnienie i mobilizacja do pokonywania trudności w przyszłości. Życzymy wszystkim prymusom kolejnych sukcesów i  niezwykłej podróży do krainy wiedzy.