Nowoczesny kompleks w Sierskowoli

piątek, 11 kwiecień 2014 09:56
A- A A+

We wsi Sierskowola w gminie Ryki powstanie obiekt rekreacyjno-sportowy, którego nie powstydziłoby się niejedno duże miasto. Większość środków na ten cel będzie pochodzić z funduszy unijnych, a resztę dołożą mieszkańcy i okoliczni przedsiębiorcy. Kompleks ma być gotowy jeszcze przed wakacjami.

W skład obiektu wejdzie trawiaste boisko do piłki nożnej o wymiarach 45 x 90 metrów, z nową trawą, systemem automatycznego nawadniania, ogrodzeniem i nowoczesnym oświetleniem hybrydowym, a także boisko wielofunkcyjne, przystosowane do gry w siatkówkę i tenisa ziemnego. Przy boiskach będą zamontowane boksy dla zawodników rezerwowych, a o wynikach będzie informować elektroniczna tablica. Ponadto, w ramach tego samego projektu zostanie przygotowany plac zabaw dla dzieci, a w miejscowej świetlicy powstaną cztery stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Wszystko będzie kosztować niewiele ponad 730 tysięcy złotych, z czego 85 procent będzie pochodzić ze środków unijnych.

Wniosek o przyznanie dofinansowania przygotowały wspólnie miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna i Koło Gospodyń Wiejskich w Sierskowoli. - Staraliśmy się o te pieniądze od dwóch lat, od chwili powstania Lokalnej Grupy Rybackiej "W dolinie Tyśmienicy i Wieprza" za pośrednictwem której dotacje mogą otrzymać m.in. jednostki OSP - mówi prezes straży w Sierskowoli Adam Szymański, który razem z Anną Wąsowską przygotował dokumenty.

Istniejące do tej pory boisko było wykorzystywane tylko latem. - Co roku przed wakacjami kosiliśmy je wspólnie z młodzieżą, ale każdy wiedział, że teren jest tak nierówny, że tak naprawdę nie da się na nim normalnie grać w piłkę - dodaje Adam Szymański.

Autorzy pomysłu maja nadzieję, że pierwsze mecze na nowym obiekcie będzie można rozegrać jeszcze przed zakończeniem obecnego roku szkolnego. Umowa z firmą, która wygrała przetarg na realizację tej inwestycji, zostanie podpisana w przyszłym tygodniu, a prace mają potrwać 30 dni.
Z kompleksu będzie można korzystać od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Ryki - przestrzeń do inwestycji

Urząd Miejski

ul. Karola Wojtyły 29
08-500 Ryki
tel. +48 818 657 110
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny przyjęć Burmistrza

poniedziałek 14:00-17:00
czwartek 8:00-11:00

Dyżury Przewodniczącego Rady

wtorek 10:00-12:00

Dyżury Radnych

Styczeń 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sprwdź, jak załatwić sprawę w urzędzie lub przez internet

LPR na lata 2016-2022

O rewitalizacji

Ostrzeżenia dla mieszkańców

Zarządzanie kryzysowe i OC

Gospodarka odpadami w gminie Ryki

Zasady gospodarowania odpadami

Odnawialne źródła energii

Czysta Energia; Przyjaźni Środowisku
Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Poznaj nasze miasto

Ryki, położone nad niedużą rzeczką Zalesianką, stanowiły niegdyś osadę pośród wielkich obszarów leśnych licznie zamieszkałych przez dziką zwierzynę.
Wykluczenie cyfrowe 3
Fundusze Europejskie
Lokalna Grupa Działania
Miejsko-Gminne Centrum Kultury
Fundusze Europejskie
Ośrodek Pomocy Społecznej w Rykach
Wrota Lubelszczyzny
PGNiG Obrót Detaliczny
Lokalna Grupa Rybacka
Fundusz Dróg Samorządowych