Dzień Patrona w Publicznej Szkole Podstawowa nr 2

Monika Mierzwińska / Rafał Machnicki
czwartek, 28 maj 2020 09:53
A- A A+

18 maja obchodziliśmy Dzień Patrona. To dzień szczególny dla Naszej społeczności szkolnej, gdyż 100 lat temu w Wadowicach urodził się nasz patron, wielki Polak Karol Wojtyła, który po wyborze na papieża przyjął imię JAN PAWEŁ II.

14 października 2000r. nadano to piękne i szlachetne imię Naszej placówce, a dzień 18 maja ustanowiono świętem szkoły, czyli Dniem Patrona. Wraz z nadaniem imienia szkoła otrzymała również sztandar ufundowany przez Radę Rodziców oraz pomnik Jana Pawła II, który sfinansował świętej pamięci ksiądz prałat Stanisław Burzec. Od tamtego pamiętnego dnia społeczność szkolna w sposób szczególny interesuje się postacią świętego Jana Pawła II. Każdego roku w szkole organizowane są uroczystości papieskie, np.: szkolne konkursy recytatorskie, literackie i plastyczne, gminy turniej wiedzy „Polak w Watykanie”, biegi przełajowe pod hasłem „W hołdzie Janowi Pawłowi II” i wiele innych.

W tym roku przygotowania do święta szkoły trwały już od 1 maja. Na stronie internetowej i fb szkoły codziennie p. Monika Dąbrowska zamieszczała wpisy przypominające ważne momenty z życia i pontyfikatu Patrona, udostępniała linki do filmów, wypowiedzi i transmisji wydarzeń poświęconych Świętemu Janowi Pawłowi II. Był to owocny czas duchowego przygotowania do wydarzeń z 18 maja.

Niestety, okres epidemii spowodował, że z wielu zaplanowanych uroczystości i wydarzeń musieliśmy zrezygnować. Jednakże dzięki nowoczesnej technologii społeczność szkolna wzięła udział w apelu w formie zdalnej, który był transmitowany z kącika Patrona. Razem z dyrektor Hanną Majek, zastępcą dyrektora Waldemarem Głowienką w uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście:

ksiądz kanonik Stanisław Chodźko – proboszcz Naszej parafii

Pan Maciej Lorenc – przewodniczący Rady Rodziców,

Pan Tomasz Kępka- redaktor gazety "Twój głos",

Zuzanna i Anna Mroczek oraz Julia Kowalczyk, które wystąpiły w okolicznościowym montażu. Nad jego realizacją czuwały nauczycielki: Monika Mierzwińska, Joanna Draniczarek, Katarzyna Bednarczyk.

W ramach obchodów Dnia Patrona już od 15 maja 2020r. można oglądać na terenie przyszkolnym wystawę"Karol Wojtyła. Narodziny", którą pozyskano do wydruku z Centrum Myśli Jana Pawła II w Krakowie i zapalić znicz przy pomniku Jana Pawła II. Chętni uczniowie wzięli też udział w konkursie literackim "Jan Paweł II w pamięci dzieci i młodzieży", którego laureatami zostali uczniowie: Zuzanna Mroczek, Oskar Baczewski, Mateusz Osial, Weronika Mazur, Igor Baczewski, Maksym Baczewski i Krzysztof Bukowski. Ważnym momentem uroczystości była Msza Święta odprawiona w kościele parafialnym o godzinie 13.00 w intencji wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców, innych bliskich uczniów i przyjaciół szkoły. Dzięki przychylności księdza proboszcza i Pana Michała Gawryołka była ona transmitowana przez Twój Głos TV oraz udostępniona na facebooku naszej szkoły.

Wierzymy, że nauki i przesłania Naszego patrona Jana Pawła II będą drogowskazem dla całej społeczności, jak żyć, budować właściwe relacje z innymi i bronić pozytywnych wartości.

 

Ryki - przestrzeń do inwestycji

Urząd Miejski

ul. Karola Wojtyły 29
08-500 Ryki
tel. +48 818 657 110
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny przyjęć Burmistrza

poniedziałek 14:00-17:00
czwartek 8:00-11:00

Dyżury Przewodniczącego Rady

Sierpień 2021
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

3 sierpień 16:00

RAYA I OSTATNI SMOK

3 sierpień 18:00

CZARNA WDOWA

3 sierpień 20:30

CZARNA WDOWA

4 sierpień 16:00


4 sierpień 18:00

CZARNA WDOWA

Sprwdź, jak załatwić sprawę w urzędzie lub przez internet

LPR na lata 2016-2022

O rewitalizacji

Ostrzeżenia dla mieszkańców

Zarządzanie kryzysowe i OC

Gospodarka odpadami w gminie Ryki

Zasady gospodarowania odpadami

Odnawialne źródła energii

Czysta Energia; Przyjaźni Środowisku
Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Poznaj nasze miasto

Ryki, położone nad niedużą rzeczką Zalesianką, stanowiły niegdyś osadę pośród wielkich obszarów leśnych licznie zamieszkałych przez dziką zwierzynę.
Wykluczenie cyfrowe 3
Fundusze Europejskie
Lokalna Grupa Działania
Miejsko-Gminne Centrum Kultury
Fundusze Europejskie
Ośrodek Pomocy Społecznej w Rykach
Wrota Lubelszczyzny
PGNiG Obrót Detaliczny
Lokalna Grupa Rybacka
Fundusz Dróg Samorządowych