Bezpieczni piesi w Rykach

Monika Białecka / admin
środa, 14 sierpień 2019 14:14
A- A A+

Z radością informujemy, że Gmina Ryki została beneficjentem programu dotacyjnego „Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

W dniu 21 maja 2019 roku Pan Burmistrz Jarosław Żaczek wraz z Zastępcą Panem Markiem Jóźwikiem wspólnie odebrali oficjalną promesę z rąk Sekretarza Stanu – Pana Jarosława Zielińskiego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nasz projekt „Bezpieczni piesi w Rykach” został zakwalifikowany do programu spośród 319 wniosków z całej Polski.

Na jego realizację została przyznana dotacja w wysokości 71 305 zł !

W ramach projektu zostanie zwiększone bezpieczeństwo pieszych na popularnych i często uczęszczanych przejściach dla pieszych na terenie miasta Ryki. Są to miejsca wzmożonego ruchu pieszego gdyż prowadzą do przedszkoli, szkół, kościoła oraz urzędu miejskiego. Zamontowane zostaną na wyznaczonych przejściach taśmy najezdniowe i „kocie oczy”, które przyczynią się do poprawy ich widoczności. Jednocześnie oprócz poprawy bezpieczeństwa na przejściach projekt przewiduje cykl spotkań z wykwalifikowanym ratownikiem medycznym dla mieszkańców w różnym wieku od przedszkolaków po emerytów i rencistów. W ramach projektu nawiązana zostanie również współpraca z Powiatową Komendą Policji która oddeleguje policjantów do przeprowadzenia pogadanek na temat bezpieczeństwa na drodze i prawidłowego korzystania z przejść dla pieszych. W projekcie zostały również uwzględnione dodatkowe elementy zwiększające świadomość pieszych takie jak konkurs plastyczny dla dzieci i młodzież oraz pikniki rodzinne - z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń mobilnych symulujących ruch miejski.

Link do strony głównej programu: https://razembezpieczniej.mswia.gov.pl/

Urząd Miejski

ul. Karola Wojtyły 29
08-500 Ryki
tel. +48 818 657 110
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny przyjęć Burmistrza

poniedziałek 14:00-17:00
czwartek 8:00-11:00

Dyżury Przewodniczącego Rady

wtorek 10:00-12:00

Dyżury Radnych