Zaproszenie na Dożynki Gminne

MGCK / Rafał Machnicki
wtorek, 11 sierpień 2020 13:09
A- A A+

Burmistrz Ryk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Rykach oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach serdecznie zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się 23 sierpnia na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Dożynki Gminne to bardzo ważne wydarzenie mające na celu zachowanie dziedzictwa kulturowego wsi, aktywizację mieszkańców i wzmocnienie kapitału społecznego promującego lokalną aktywność, w tym twórczość kulturalną i artystyczną. Jest to doniosła uroczystość, która w bardzo dużym stopniu integruje społeczność, tak aby wspólnie podziękować za dar plonów ziemi.

Wzorem lat ubiegłych, tegoroczne Dożynki mają bardzo ciekawy i pełen atrakcji program. Rozpoczną się o godz.12:00, Mszą Św. Dziękczynną, następnie korowód dożynkowy przejdzie z Kościoła Najświętszego Zbawiciela w Rykach na teren zespołu pałacowo- parkowego, gdzie odbędą się dalsze uroczystości, w tym ceremonia wręczenia chleba oraz korowód wieńców dożynkowych. W dalszej części uroczystości, od godz.17 rozpocznie się Festyn ,,Warsztaty, jarmark i zabawa ludowa’’ realizowany przez MGCK w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Plan operacyjny na lata 2020-2021 . W programie występy zespołów śpiewaczych, Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego ,,Ryki’’ wraz z Kapelą ,,Rykowiacy’’, Orkiestry Dętej OSP w Rykach oraz zabawa ludowa z zespołem Relax. Wydarzeniu towarzyszyć będą pokazy dawnego rzemiosła i rękodzieła, pokaz wypieku chleba oraz kiermasz rękodzieła i produktów lokalnych.

 

Urząd Miejski

ul. Karola Wojtyły 29
08-500 Ryki
tel. +48 818 657 110
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny przyjęć Burmistrza

poniedziałek 14:00-17:00
czwartek 8:00-11:00

Dyżury Przewodniczącego Rady

wtorek 10:00-12:00

Dyżury Radnych