Diety NFZ – smaczne i zdrowe

Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ / Rafał Machnicki
wtorek, 15 listopad 2022 09:49
A- A A+

Tych, którzy jeszcze nie znają portalu Diety NFZ chcemy zachęcić do zapoznania się  z nim i regularnego korzystania.

Nadmiar cukru i tłuszczu w diecie, nadwyżki energetyczne w codziennym menu, niedostateczna ilość błonnika pokarmowego, nieregularne posiłki, zbyt mała aktywność fizyczna. To tylko niektóre czynniki, które wpływają na rozwój wielu chorób i zaburzeń zdrowotnych. Problemy zdrowotne związane z nadmierną masą ciała dotykają zarówno osób dorosłych, jak i dzieci.

Dlatego tak ważne dla zachowania zdrowia jest zbilansowane jedzenie i prawidłowe nawyki żywieniowe.

Receptą na zdrowie dla nas i naszych bliskich jest przestrzeganie zasad diety, która zapewni odpowiednią ilość i jakość składników odżywczych. Gotowe plany żywieniowe znajdziesz na portalu Diety NFZ.

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił portal Diety NFZ, aby każdy mógł otrzymać bezpłatną dietę. Po zalogowaniu się dostaniesz pełny program żywieniowy. Do wyboru masz dietę:

Jadłospis jest oparty na założeniach diety DASH (ang. Dietary Approches to Stop Hypertension), czyli diety stosowana/rekomendowana w leczeniu i zapobieganiu nadciśnienia tętniczego. Jej założenia są uniwersalne i proste do stosowania, a produkty łatwo dostępne.

Jak skorzystać z darmowych diet opracowanych przez specjalistów? Wykonaj 4 kroki:

  1. Wejdź na stronę portalu Diety NFZ (diety.nfz.gov.pl)
  2. Zarejestruj się – wystarczy, że podasz e-mail i ustalisz swoje hasło.
  3. Wpisz dane, czyli wzrost, wiek, płeć – dzięki nim określisz wskaźnik BMI i zapotrzebowanie energetyczne.
  4. Wybierz odpowiednią dietę. Otrzymasz szczegółowy jadłospis z przepisem, jak przyrządzić każdą potrawę. Możesz zamieniać potrawy na inne w podobnej kaloryczności. Wygenerujesz też listę zakupów.

Z portalu można korzystać także wygodnie, w telefonie, przez aplikację MojeIKP. Po uruchomieniu aplikacji mojeIKP na dole ekranu (po prawej obok domku) wystarczy kliknąć
w pole „Profilaktyka”, a następnie „Twoje plany żywieniowe”.

Urząd Miejski

ul. Karola Wojtyły 29
08-500 Ryki
tel. +48 818 657 110
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny przyjęć Burmistrza

poniedziałek 14:00-17:00
czwartek 8:00-11:00

Dyżury Przewodniczącego Rady