Program wyrównywania różnic między regionami II w 2012 r.

Starostwo Powiatowe w Rykach / Zbigniew Grzelak
środa, 25 lipiec 2012 13:34
A- A A+

Starosta Rycki zaprasza do składania wniosków w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami II zatwierdzonego do realizacji w 2012 roku przez Radę Nadzorczą oraz Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Beneficjentami programu mogą być dla:

 1. Obszaru A (wyposażenie obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych w sprzęt rehabilitacyjny) - podmioty, które prowadzą obiekty służące rehabilitacji:
  1. organizacje pozarządowe,
  2. jednostki samorządu terytorialnego,
  3. uczelnie medyczne,
  4. zakłady opieki zdrowotnej,
 2. obszaru B (likwidacja barier w zakładach opieki zdrowotnej lub placówkach edukacyjnych w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania) -zakłady opieki zdrowotnej oraz podmioty, które prowadzą placówki edukacyjne,
 3. obszaru C (tworzenie spółdzielni socjalnych osób prawnych) - gminy, powiaty, organizacje pozarządowe,
 4. obszaru D (likwidacja barier transportowych):
  1. organizacje pozarządowe,
  2. gminy i powiaty,
  3. spółdzielnie socjalne osób prawnych,
 5. obszaru E (dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach dotyczących aktywizacji i/lub integracji osób niepełnosprawnych realizowanych w ramach Programów Operacyjnych finansowanych ze środków europejskich) - gminy, powiaty oraz organizacje pozarządowe,
 6. obszaru F (tworzenie warsztatów terapii zajęciowej) -jednostki samorządu terytorialnego lub organizacje pozarządowe,
 7. obszaru G (skierowanie do powiatów poza algorytmem dodatkowych środków na finansowanie zadań ustawowych dotyczących rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych) - powiaty.

Ponadto informujemy, że realizatorami programu - należy przez to rozumieć jednostki samorządu terytorialnego, które zawrą z PFRON umowę na realizację programu są:

 1. samorządy wojewódzkie, w przypadku obszaru A,
 2. samorządy powiatowe, w przypadku obszarów B, C, D, F i G
  oraz Oddziały terenowe PFRON, w przypadku obszaru E programu;

Szczegółowe informacje oraz formularze wniosków dostępne są na. stronie internetowej Funduszu: www.pfron.org.pl oraz w załączonym poniżej materiale informacyjnym.

Wnioski w obszarach: B, C, D, F i G można składać w terminie do 27 lipca 2012 roku w sekretariacie Starostwa Powiatowego w Rykach (pok. 103), ul. Wyczółkowskiego 10a w godzinach pracy Starostwa.

Urząd Miejski

ul. Karola Wojtyły 29
08-500 Ryki
tel. +48 818 657 110
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny przyjęć Burmistrza

poniedziałek 14:00-17:00
czwartek 8:00-11:00

Dyżury Przewodniczącego Rady

wtorek 10:00-12:00

Dyżury Radnych