Z kijami w Bobrownikach

Tadeusz Stoń
poniedziałek, 22 sierpień 2016 14:46
A- A A+

Przy szkole w Bobrownikach gdzie wyznaczona była zbiórka i start rekreacyjnego rajdu nordic walking „Nadwieprzańskim szlakiem” zgromadziło się 36 amatorów marszu z kijami. Oprócz mieszkańców naszej gminy w Rajdzie wzięły udział trzy osoby z Łukowa, trzy z Dęblina i jedna z Puław.

Od początku Rajdu wszyscy jego uczestnicy z niepokojem spoglądali w niebo, które ciemniało z minuty na minutę zwiastując burzę i deszcz. Wyznaczona trasa liczyła ponad osiem kilometrów, niestety po przejściu trzech, ze względu na aurę zapadła decyzja o zmianie drogi i powrocie. Trzy i pół kilometrowa droga powrotna upłynęła w towarzystwie wiszących nad głowami chmur i burzowych pomruków. Dochodząc do mety Rajdu na błonie nad Wieprzem, gdzie na wędrowców czekało przygotowane przez Małgorzatę Capałę -sołtyskę Bobrownik płonące ognisko spadły pierwsze krople deszczu. Szkoda, że tym razem prognoza pogody się sprawdziła i pokrzyżowała plany. Należy mieć nadzieję, że planowany na 17 września kolejny rajd w Bazanowie organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu pod nazwą „Rajd zapomnianych smaków i tradycji regionalnych” odbędzie się przy sprzyjającej pogodzie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i do zobaczenia na szlaku.

 

Kalendarium

Brak wydarzeń

Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji

ul. Warszawska 62
08-500 Ryki
tel. 818656865
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.