Zakończyła się Piłkarska Liga Sołectw o Puchar Burmistrza Ryk

Tadeusz Stoń
wtorek, 30 sierpień 2016 20:52
A- A A+

143 zawodników z jedenastu sołectw wzięło udział w rozgrywkach, które rozpoczęły się 3 lipca, a zakończyły 28 sierpnia. Rozegrano 80 meczów, podczas których 87 zawodników wpisało się na listę strzelców, zdobywając 428 goli w tym 6 samobójczych. Sędziowie pokazali 24 żółte kartki i jedną czerwoną. Zwycięzcą tegorocznych rozgrywek została drużyna z Rososzy, a główną nagrodę, okazały puchar, odebrał z rąk Burmistrza Jarosława Żaczka kapitan Marek Bednarczyk.

Drugie miejsce wywalczyła drużyna z Leopoldowa. Do wyłonienia zdobywcy pucharu za trzecie miejsce potrzebna była dodatkowa tabela, gdyż aż trzy zespoły: Bobrowniki, Jarmołówka i Swaty zgromadziły taką samą ilość punktów. Najwięcej punktów z konfrontacji zainteresowanych drużyn zgromadziły Swaty i właśnie zawodnicy tego sołectwa wydali głośny okrzyk radości podczas ogłaszania wyników. Za udział w rozgrywkach wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci piłek nożnych. Oprócz nagród zespołowych Burmistrz wręczył nagrody indywidualne, którymi były dyplomy, statuetki oraz piękne wydania bogato ilustrowanych encyklopedii i książek o tematyce piłkarskiej. Tytuł „Króla strzelców” zdobył Michał Biłos z Rososzy, który strzelił 22 gole. Najlepszym bramkarzem został wybrany Piotr Warowny z Rososzy. Nagrody za „Gol stadiony świata” odebrali: Patryk Rus z Bobrownik, Paweł Pawelec z Ogonowa i Kacper Matyska z sołectwa Królewska. Szczególne wyróżnienie, nagrodę „Fair Play”.,otrzymała drużyna z Brusowa. Burmistrz Jarosław Żaczek, podsumowując tegoroczną edycję Piłkarskiej Ligi Sołectw, podziękował wszystkim za udział oraz, wyrażając zadowolenie z dużego zainteresowania rozgrywkami, zaprosił na kolejną edycję rozgrywek.

Kalendarium

Brak wydarzeń

Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji

ul. Warszawska 62
08-500 Ryki
tel. 818656865
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.