31 km i 23 "rajdowców"

Tadeusz Stoń
poniedziałek, 12 wrzesień 2016 19:26
A- A A+

Uczestnikami rekreacyjnego rowerowego rajdu „Drogami Naszej Gminy” , który odbył się w sobotę 10 września, byli nie tylko mieszkańcy ryckiej gminy. Z możliwości poznania ryckiej ziemi skorzystali również mieszkańcy Dęblina, Lublina i Grodziska Mazowieckiego.

Rajd rozpoczął się przy stawie „Skalskiego”. Trasa prowadziła przez Zalesie, Dąbię, Ownię, Potok, Lasocin, Rososz, Leopoldów, Bazanów, Ogonów, Janisze i zakończyła się przy Harcówce w Rykach, gdzie na „rajdowców” czekało ognisko i pieczona kiełbaska. Przy pięknej słonecznej pogodzie rowerzyści pokonali dystans 31 km. Dla uczestników mniej wprawionych w jeździe na rowerze, niektóre „górskie” odcinki trasy były zbyt trudne i musieli pokonać je pieszo. Mimo jednej kraksy i urazów w postaci otarć, po przekroczeniu linii mety wszyscy zadeklarowali chęć udziału w następnym rajdzie. Impreza zorganizowana przez MGOSiR w Rykach odbyła się pod wspólnym hasłem imprez „ Aktywność sportowa szansą na zdrowie” organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Kalendarium

Brak wydarzeń

Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji

ul. Warszawska 62
08-500 Ryki
tel. 818656865
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.