Rajd w Bazanowie zakończył Europejski Tydzień Sportu

Tadeusz Stoń
wtorek, 20 wrzesień 2016 11:05
A- A A+

Trzecią i zarazem ostatnią imprezą organizowaną przez MGOSiR w Rykach pod wspólnym hasłem „Aktywność Sportowa Szansą na Zdrowie” odbywającą się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu był Rajd nordic walking „Szlakiem zapomnianych smaków i tradycji regionalnych. Współorganizatorem Rajdu było Stowarzyszenie na Rzecz Tradycji i Rozwoju Wsi Bazanów ''Nowoczesna Pani', które wraz z bazanowską młodzieżą przygotowało kulinarne niespodzianki.

Na 10 kilometrową trasę, przebiegającą przez malownicze okolice Bazanowa i Ogonowa, wyznaczoną przez panie Genowefę Kryczkę i Bożenę Radko, wyruszyło 21 uczestników w tym oprócz mieszkańców ryckiej gminy, dwie osoby z Dęblina i jedna z Karpacza.

Pogoda, która sprzyjała uprawianiu tego typu sportowej rekreacji oraz miła atmosfera wśród maszerujących sprawiły, że grupa prowadzona przez Tadeusza Stonia, na metę dotarła zadowolona i w dobrej formie. Po marszu, wszyscy „kijkarze” zostali przez panią Dorotę Wesołek (Prezesa Stowarzyszenia) zaproszeni do świetlicy, gdzie czekał nakryty białym obrusem długi stół, zastawiony dziewięcioma różnymi potrawami z ziemniaków, których autorami była bazanowska młodzież. Po degustacji przyszedł czas na ocenianie. Najwięcej punktów otrzymały „Wojenne pączki ziemniaczane” które wykonała Dorota Walasek. Drugie miejsce zdobyła Natalia Turska i Gabriela Kulik za „Ptysie ziemniaczane”. Na trzecim miejscu sklasyfikowano dwie potrawy, „Kanapki z boczkiem” autorstwa Daniela Turskiego i Macieja Buczka oraz, „Ziemniaki pieczone w ognisku z masełkiem”, które na konkursowy stół zaserwował duet, Karol Radko i Grzegorz Głowienka. Laureaci zostali przez panią Prezes Dorotę Wesołek uhonorowani nagrodami rzeczowymi, a wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali od oceniających słowa podziwu i gromkie brawa.

Następną imprezą nordic walking, organizowaną przez rycki Ośrodek Sportu będzie październikowy rajd „Barwy jesieni”, na który już teraz zapraszamy. Do zobaczenia na trasie.

Kalendarium

Brak wydarzeń

Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji

ul. Warszawska 62
08-500 Ryki
tel. 818656865
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.