"Barwy Jesieni" w Osmolicach

Tadeusz Stoń
poniedziałek, 17 październik 2016 21:52
A- A A+

Dziedziniec przy Dworze „Osmolice” był startem i metą rekreacyjnego rajdu nordic walking „Barwy Jesieni” zorganizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rykach i Dwór „Osmolice” . Chociaż przejmujący zimny wiatr „skreślił” z listy startujących wiele osób to i tak na trasę po solidnej rozgrzewce wyruszyło 25 pasjonatów marszu z kijami.

Na trzecim kilometrze na przeszkodzie maszerującym stanęło rozlewisko, które powstało po kilkudniowych opadach deszczu. Wcześniej zaplanowana trasa musiała ulec zmianie. Wielką pomocą okazał się uczestnik Rajdu Robert Pyrka, dyrektor szkoły z Białek, który, znając okolice jak „własną kieszeń”, poprowadził grupę wędrowców w dalszą drogę. Nowy szlak przebiegał między innymi grzbietem Żabianki, skąd rozciągał się przepiękny widok na pradolinę Wieprza. Słońce, które w tym czasie na chwilę wyszło zza chmur, dodało uroku rozległej panoramie, poniekąd zmuszając rajdowców do kilkuminutowego postoju. Urozmaicona trasa prowadząca meandrami leśnych obrzeży oraz pagórków i pól minęła szybko, a na mecie przy Dworze GPS pokazał 10 km. 200 m. przebytej drogi. Po ćwiczeniach rozciągających, pełniący rolę gospodarza Dworu „Osmolice” pan Artur Kozak, zaprosił wszystkich na ognisko, przy którym oprócz kiełbasek czekała gorąca herbata. Pan Artur zapoznał również uczestników Rajdu z historią Dworu, po czym w zacisznym zaułku dworskiego podwórza, przy strzelających iskrach z ogniska, dzieląc się wrażeniami z trasy, padła propozycja od uczestników Rajdu, by wrócić tu wiosną. 

Kalendarium

Brak wydarzeń

Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji

ul. Warszawska 62
08-500 Ryki
tel. 818656865
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.