Rajd "Drogami Naszej Gminy" za nami

Tadeusz Stoń
wtorek, 18 lipiec 2017 13:34
A- A A+

Wymarzona pogoda towarzyszyła uczestnikom turystycznego rowerowego rajdu „Drogami Naszej Gminy”, który w niedzielę 16 lipca zorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rykach. Najmłodsza uczestniczka 6 letnia Natalka Majewska pokonała 43 kilometrowy dystans w krzesełku na rowerze swojego taty Roberta.

Na trasie wytyczonej przez Monikę Szlachcic i Mariusz Wójcika okazało się, że niektórzy rdzenni mieszkańcy Ryk mieli okazję pierwszy raz zobaczyć urocze zakątki ryckiej gminy i poznać ich walory krajobrazowe. Tytuł najlepszej „góralki” Rajdu zdobyła Helena Bliźniak, która stromy, kilkusetmetrowy podjazd pokonała z uszkodzoną przekładnią biegów. Dwie przerwy, które miały miejsce na 15 i 30 kilometrze uczestnicy wykorzystali na krótki odpoczynek oraz uzupełnienie kalorii. Na mecie Przy MGOSiR w Rykach okazało się, że są chętni do „zrobienia” dodatkowych 20 km, jednak po namyśle wszyscy zgodnie podjęli decyzję, że spotkają się 10 września na rajdzie pt. „60 km rowerami po Rykach”, który zaplanowany jest w ramach obchodów 60 rocznicy nadania Rykom praw miejskich.

Kalendarium

Brak wydarzeń

Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji

ul. Warszawska 62
08-500 Ryki
tel. 818656865
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.