Nordic walkerzy pożegnali lato

Tadeusz Stoń
poniedziałek, 25 wrzesień 2017 21:41
A- A A+

Rajd zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rykach przy dużym współudziale i zaangażowaniu sołtysa Lasoni- Sławomira Miazgi oraz Doroty Wesołek na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

Po obowiązkowej rozgrzewce grupa żwawo wyruszyła na trasę. Przewodnikiem pierwszej części rajdu był pan Sławomir Miazga, który, jadąc motocyklem z kilkusetmetrowym wyprzedzeniem wskazywał drogę, a na leśnych skrzyżowaniach traktów czekał, by chronić grupę przed zabłądzeniem. Po wejściu do lasu planowane pierwotnie tempo 6km/godz. zostało szybko zweryfikowane, a wszystko za sprawą grzybów, które rosły przy drodze lub na jej środku, zmuszając do zwolnienia tempa. W połowie trasy, po krótkim odpoczynku połączonym z kilkoma ćwiczeniami i zniknięciu pana Sławka, rolę przewodnika przejęła Dorota Wesołek, która poprowadziła grupę nie tylko tam, gdzie były grzyby, ale i tam, gdzie widokiem lasu jak z bajki można by się napawać bez końca. Po dotarciu do mety wyjaśniło się tajemnicze zniknięcie pana Sławka. Okazało się, że wraz z kilkoma mieszkańcami Lasoni czekał na uczestników rajdu przy płonącym ognisku, nad którym skwierczały na ruszcie pieczone kiełbaski i domowa kaszanka. Zanim jednak walkerzy zasiedli przy solidnym, ciekawie zrobionym drewnianym stole, wykonali kilka ćwiczeń rozciągających , a Asia Wosk jeszcze trochę pobiegała, bo okazało się, że do zaplanowanych 10 kilometrów zabrakło 200 metrów. Na zakończenie ogniska uczestnicy rajdu podziękowali gospodarzom za gościnę i niezwykle miłe i ciepłe przyjęcie, a pan Sławek zaproponował zorganizowanie kolejnego rajdu w maju, w czasie kiedy kwitną konwalie. Kijkarze, oprócz wrażeń z uroczych zakątków Naszej Gminy, zabrali do domów trochę grzybów, a pani Iwona Trat z Lasoni, która rozpoczęła swoją przygodę z kijami, miała okazję pod okiem instruktora uczyć się prawidłowej techniki marszu. Pan Henryk Kacprzak z Łukowa wraz z żoną Zofią oraz panią Barbarą Wodyk i Teresą Zdunek, często przyjeżdżający na ryckie nordic walkerowe rajdy zapytany, co ich tu przyciąga, odpowiedział krótko: „ Bo u Was jest to coś”.

Kalendarium

Brak wydarzeń

Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji

ul. Warszawska 62
08-500 Ryki
tel. 818656865
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.