Ogólnopolski Challenge czyli mali bohaterowie w Rykach

Emilia Puławska / admin
poniedziałek, 11 czerwiec 2018 10:52
A- A A+

W tym roku po raz pierwszy w Polsce odbywa się cykl imprez sportowych dla dzieci ze szkół podstawowych pod patronatem Sekretarza Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Inicjatywa „Ogólnopolski Challenge” ma za zadanie propagowanie sportu oraz aktywności fizycznej dzieci, młodzieży oraz dorosłych w oparciu o terenowe biegi z przeszkodami.

Stowarzyszenie SPORT LIFE powołało do życia inicjatywę Little Heros, która ma wspierać młodych ludzi już na etapie szkoły podstawowej w rozwoju i kształtowaniu osobowości, dyscypliny oraz zaradności życiowej poprzez sport. Dlatego podjęliśmy wyzwanie by inspirować, trenować i udostępniać dzieciom nieodpłatnie wszystkie możliwe aktywności sportowe. „Jeśli temat jest dla państwa ważny i bliski sercu, bardzo prosimy o wsparcie i nagłośnianie naszych akcji. Każda informacja, która dotrze choćby do jednego dziecka może mieć ogromny wpływ na całe jego dalsze życie i rozwój.”-wspominali organizatorzy biegu.

Dla dzieci z Ryk Ogólnopolski Challenge odbył się przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy 15 Pułku Piechoty Wilków Armii Krajowej w Rykach. Dzieci ze szkół podstawowych po raz pierwszy wzieły udział w profesjonalnym biegu z przeszkodami – był to początek ich przygody ze sportem, rywalizacją, walką z własnymi ograniczeniami a czasem nawet lękami. Każdy mógł się przekonać, że może stać się bohaterem dla swojej szkoły, miejscowości, klasy, wychowawców ale przede wszystkim dla samego siebie.

Zabawa poprzez sport, rywalizację oraz wsparcie kolegów ze szkoły ma zbudować w każdym dziecku pewność siebie, miłość do sportu oraz umiejętność działania w grupie.

W związku z tym, iż rok 2018 to 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości młodzi ludzie mogli poczuć dumę z naszej historii oraz przynależność do kraju poprzez atrakcje. Realizacja tego podczas naszych zawodów odbyła się poprzez pełne zaangażowanie służb mundurowych oraz pokazy replik uzbrojenia polskich służb mundurowych. Dzieci mogły poznać też elementy wyszkolenia strzeleckiego na specjalnie stworzonej i w pełni bezpiecznej strzelnicy ASG. Podczas zawodów były też realizowane elementy pirotechniki filmowej.

Dla uczestników oraz wszystkich kibiców czekało wiele emocji i atrakcji: muzyka, sport, zabawa, pokazy uzbrojenia polskich służb mundurowych, strzelnica ASG, miasteczko zawodów z infrastrukturą i wiele innych.

To wszystko czyni wydarzenie unikalnym w skali kraju.

Pozostałe zdjęcia, jak i krótki film możecie Państwo zobaczyć na oficjalbyn funpage organizacji: Little Heroes – Sport & Life.

 

Kalendarium

Brak wydarzeń

Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji

ul. Warszawska 62
08-500 Ryki
tel. 818656865
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.